فعالیت پژوهشیکمک به تقویت رزومه: چاپ کتب علمی

3 خرداد 1400, 12:00 ق ظ نوشته شده توسط
منتشر شده در فعالیت پژوهشی

 

انتشارات از طریق دانشگاه­های علوم پزشکی

داوطلبین گرامی می­توانند جهت تالیف و ترجمه کتاب و انتشار آن توسط ناشرین دانشگاهی با گروه پژوهشی نخبگان که از اساتید دانشگاهی تشکیل شده­اند، همکاری نمایند. در این زمینه، فرد داوطلب پس از مشاوره با اعضای پژوهشی گروه و با توجه به توانایی­ها و تخصصی که دارد، در زمینه تالیف کتاب رهنمودهای لازم را دریافت نموده و به صورت فردی یا گروهی اقدام به تالیف / ترجمه کتاب می­نماید. البته بدیهی است که چاپ کتاب از طریق دانشگاه نیازمند در نظر گرفتن مدت زمان لازم جهت انجام پروسه داوری، تایید معاونت پژوهشی مربوطه می­باشد.

 

ناشرین دانشگاهی خارج از دانشگاه

داوطلبین محترم به دو صورت زیر می­توانند به عنوان مترجم/ مولف و از طریق ناشرین دانشگاهی خارج از دانشگاه کتاب خود را منتشر نمایند. این پروسه بسیار سریعتر انجام می­شود(تقریباً 1 الی 2 ماه) و از 2 طریق زیر قابل انجام است:

1-    مطالب شما به تیراژ دلخواه شما به چاپ می­رسد.

2-    در تالیف / ترجمه کتب گروه پژوهشی نخبگان مشارکت نمایند.

 

مجموعه فعالیت­های گروه پژوهشی نخبگان در زمینه ترجمه/تالیف کتاب

1-    راهنمایی و در اختیار قرار دادن عنوان و مطالب موردنیاز جهت تالیف/ترجمه؛

2-    ویرایش مطالب تالیفی / ترجمه؛

3-    اخذ شابک و فیپا؛

4-    چاپ به تعداد موردنظر.

 کمک به تقویت رزومه: مقاله ISI، پابمد و اسکاپوس

12 خرداد 1400, 12:00 ق ظ نوشته شده توسط
منتشر شده در فعالیت پژوهشی

هدف از تشکیل گروه پژوهشی نخبگان کمک به تقویت رزومه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف علوم پزشکی از طریق آموزش و پشتیبانی است. 

 اگرچه برخی موسسات که به اصول اخلاقی در پژوهش پایبند نیستند، به طرق غیر صحیح و نادرست سعی در بهبود رزومه دارند و به نوعی رزومه سازی  می کنند، ولی گروه پژوهشی نخبگان، خود را مکلف به رعایت کلیه اصول علمی و اخلاقی می­داند تا هیچگونه مشکلی برای داوطلبین گرامی در حین مصاحبه و یا بعد از آن رخ ندهد. 

 در کلیه خدمات پژوهشی ارائه شده توسط اعضای همکار گروه پژوهشی نخبگان داوطلب به مقادیر مختلف(که در زیر توضیح داده شده است) در فعالیت پژوهشی مشارکت خواهد داشت. اساتید گروه پژوهشی نخبگان آموزش های لازم را به شما ارائه می دهند تا بتدریج با چهارچوب صحیح پژوهش آشنا شده و به مرور بتوانید به صورت مستقل به انجام کار تحقیقاتی و نگارش مقالات معتبر بپردازید.

 

شرایط چاپ مقاله با همکاری گروه پژوهشی نخبگان به شرح زیر می باشد.

نویسنده اول:

 داوطلبین عزیزی که تمایل دارند از همکاری گروه پژوهشی نخبگان بهره­مند شده و مقاله ­ای به نام خودشان داشته باشند، و اسمشان به عنوان نویسنده اول درج گردد، به نکات زیر توجه نمایند:

 نویسنده اول یک مقاله فردی است که بیشترین زحمت را برای کار تحقیقاتی و یا مقاله مستخرج از آن کشیده باشد، 

جهت درج نام داوطلب به عنوان نویسنده اول، نخبگان دو پیشنهاد ویژه دارد:

A: در صورتی که داده­هایی دارید که هنوز از آن مقاله استخراج نشده است(مثلاً اطلاعات مربوط به پایان­نامه)، می توانید آن را در اختیار گروه پژوهشی نخبگان قرار دهید تا مقاله مناسب را از آن استخراج نموده و به نام شما(و سایر همکارانتان) در مجلات معتبر به چاپ برساند. مجموعه فعالیت­هایی که گروه نخبگان در این زمینه به انجام می­رساند، شامل موارد زیر است:

1-    آنالیز داده­ها؛

2-    نگارش مقاله انگلیسی؛

3-    ویرایش تخصصی؛

4-    سابمیت در مجله معتبر؛

5-    اخذ نامه پذیرش.

B: در صورتی که داده­های معتبری در اختیار ندارید، می­توانید با استفاده از مقالاتی که تاکنون در زمینه موضوع مرتبط با رشته و مورد علاقه شما چاپ شده است، یک مقاله مروری سیستماتیک بنویسید. در کلیه مراحل مقاله نویسی شامل نگارش، ادیت، سابمیت و پاسخ به داوران و در نهایت چاپ مقاله حامیان تحقیقاتی نخبگان همراه شما خواهند بود و علاوه بر ارائه آموزش های لازم، به شما در انجام فرآیندهای مربوطه کمک می نمایند و کار شما را تکمیل می کنند.

 C: استفاده از داده های جمع آوری شده توسط اساتید دانشگاه

نویسنده دوم:

در صورتی که تمایل دارید با همکاری گروه پژوهشی نخبگان، یک مقاله به نام خودتان داشته باشید، به طوری که نام شما به عنوان نام دوم در مقاله درج گردد، بایستی یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

1-    نگارش حداقل 50% مقاله مذکور؛

شما می توانید با دریافت داده­های متعلق به اعضای گروه پژوهشی نخبگان و با کمک محققینی که با گروه پژوهشی نخبگان همکاری می­نمایند، یک مقاله پژوهشی داشته و به چاپ برسانید. در این شیوه ­ی همکاری، مجموع فعالیت­هایی که گروه نخبگان برای شما انجام می­دهد به شرح زیر می ­باشد:

1-    در اختیار قرار دادن نتایج به دست آمده از طرح پژوهش؛

2-    آموزش گام به گام نحوه نگارش مقاله شامل: مقدمه، روش کار، نتایج، بحث، نتیجه­گیری و رفرنس نویسی؛

3-    سابمیت مقاله در مجله معتبر؛

4-    اخذ نامه پذیرش مقاله.

5-    ادیت کامل و جامع مقاله.

 

نویسنده سوم تا پنجم:

شرایط همکاری در نگارش مقاله(شرط 1 بعلاوه یکی از شرایط 2 و 3):

1-    همکاری در اجرای طرح

2-    همکاری در نگارش بخشی از مقاله

3-    همکاری در ویرایش مقاله

نویسنده ششم تا دهم:

شرایط همکاری در نگارش مقاله (یکی از شرایط زیر):

1-    همکاری در اجرای طرح

2-    همکاری در نگارش بخشی از مقاله

3-    همکاری در ویرایش مقاله

 همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد، در کلیه موارد بالا اعضای همکار گروه پژوهشی نخبگان، آموزش های لازم را به شما ارائه می دهند تا بتدریج با چهارچوب صحیح پژوهش آشنا شده و به مرور بتوانید به صورت مستقل به انجام کار تحقیقاتی و نگارش مقالات معتبر بپردازید.

 

نمونه مقالات گروه پژوهشی نخبگان

1-مقاله چاپ شده با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال nutrition and cancer

FTO Gene Affects Obesity and Breast Cancer

Through Similar Mechanisms: A New Insight into

the Molecular Therapeutic Targets

2-مقاله علمی پژوهشی مربوط به پایان نامه با عنوان "تاثیر مداخله ورزشی HIIT بر سطح ویتامین D" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان منتشر گردید.

3-مقاله "ارتباط پلی مورفیسمهای FTO با شاخص های انتروپومتریک.." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال پلاس وان با ایمپکت 2.8  چاپ شد.

4-مقاله "ارتباط شاخص توده بدنی با سلامت روانی و اعتماد بنفس" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال نمایه آی اس آی منتشر شد.

5-مقاله "ارتباط تاثیر FTO بر چاقی پس از کنترل دریافت غذایی و..." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در شماره اخیر مدیکال ژنتیک با ایمپکت 2 پابلیش شد

6-مقاله "effects of IRX3 gene on body weight..." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال Chinese medical journal با ایمپکت 1.56 چاپ شد

7-مقاله "effect of gene polymorphisms on colon cancer" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال nutritional scienc چاپ شد

8-مقاله "خودکارامدی و ترکیب بدن" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان منتشر شد

9-مقاله "The role of FTO genotype in the association between FTO gene expression and anthropometric measures" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال American journal of mens health منتشر شد.

10-مقاله "food group intake and gestational diabetes.  " با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال The journal of maternal-fetal& neonatal medicine با ایمپکت 1.49 پابلیش شد.

11-مقاله "the effect of HIIT  on vitamin D level" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال نمایه پابمد چاپ شد.

12-مقاله "The association of animal proteins and esophageal cancer" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال nutrition and cancer با ایمپکت فکتور 2.3 پابلیش شد.

13-مقاله "Measurememt of liver stiffness with ..." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال obesity surgery با ایمپکت 3.89 پابلیش شد

14-مقاله "changes of FTO  and IRX3 expression after a comprehensive intervrntion" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال journal of translational medicine با ایمپکت 4.2 پابلیش شد.

15-مقاله "The effect of different types of honey on..." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال نمایه پابمد پابلیش شد

16-مقاله "IRX3 and obesity..." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال نمایه پابند پابلیش شد

17-مقاله "self efficay in weight management ... " با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال انستیتو تحقیقات تغذیه پابلیش شد

18-مقاله "polymorphisns in genes coding for folate-related enzymes and colorectal " با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال nutrition today  پابلیش شد.

19-مقاله "interactions of macronutrients and genes" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال آدیپوسیت با ایمپکت 3.5 پابلیش شد

20-مقاله " hydroalcoholic extract of achillea" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال lipid in health and disease با ایمپکت ۲ پابلیش شد

21-مقاله "does the rs9939609 fto gene..." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال archice in biochemistry با ایمپکت 2.5 پابلیش شد

22-مقاله "caloeie intake and breast cancer " با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال archive با ایمپکت 2 پابلیش شد

23-مقاله " medicinal herbs in PCOS" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال BIOMOLECULAR CONCEPTS پابلیش شد

24-مقاله "nutrients in covid19" با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال با ایمپکت ۲.۵ پابلیش شد

25-مقاله "serum vitamin d level and anthropometric..." با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال با ایمپکت نمایه پابمد پابلیش شد

26-مقاله association of physical activity... با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال endocrinology... نمایه پابمد چاپ شد

27-مقاله FTO&Breast cancer&anthropometrics  با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در ژورنال   Cellular and Molecular Medicine با ایمپکت 4.5 پابلیش شد.

28-مقاله omega3&COvid19 با همکاری گروه پژوهشی نخبگان در مجله tranlational medicine  با ایمپکت ۴.۲ پابلیش شد

29-مقالهINQ & OBESITY با همکاری گروه پژوهش نخبگان در مجله Trace element با ایمپکت ۲.۴ پابلیش شد

30-مقاله L-arginin & vo2 max با همکاری گروه پژوهش نخبگان در مجله physiological reports پابلیش شد

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

02166902061-09372223756

oloompezeshkinokhbegaan@ 

nokhbegaanp@ کانال تلگرام

nokhbegaan اینستاگرام

 

JoomShaper