کمک به تقویت رزومه: مقاله ISI، پابمد و اسکاپوس

10 شهریور 1399, 12:00 ق ظ نوشته شده توسط 
منتشر شده در فعالیت پژوهشی
خواندن 2236 بار آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 10 شهریور 1399 06:22

هدف از تشکیل گروه پژوهشی نخبگان کمک به تقویت رزومه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف علوم پزشکی از طریق آموزش و پشتیبانی است. 

 اگرچه برخی موسسات که به اصول اخلاقی در پژوهش پایبند نیستند، به طرق غیر صحیح و نادرست سعی در بهبود رزومه دارند و به نوعی رزومه سازی  می کنند، ولی گروه پژوهشی نخبگان، خود را مکلف به رعایت کلیه اصول علمی و اخلاقی می­داند تا هیچگونه مشکلی برای داوطلبین گرامی در حین مصاحبه و یا بعد از آن رخ ندهد. 

 در کلیه خدمات پژوهشی ارائه شده توسط اعضای همکار گروه پژوهشی نخبگان داوطلب به مقادیر مختلف(که در زیر توضیح داده شده است) در فعالیت پژوهشی مشارکت خواهد داشت. اساتید گروه پژوهشی نخبگان آموزش های لازم را به شما ارائه می دهند تا بتدریج با چهارچوب صحیح پژوهش آشنا شده و به مرور بتوانید به صورت مستقل به انجام کار تحقیقاتی و نگارش مقالات معتبر بپردازید.

 

شرایط چاپ مقاله با همکاری گروه پژوهشی نخبگان به شرح زیر می باشد.

نویسنده اول:

 داوطلبین عزیزی که تمایل دارند از همکاری گروه پژوهشی نخبگان بهره­مند شده و مقاله ­ای به نام خودشان داشته باشند، و اسمشان به عنوان نویسنده اول درج گردد، به نکات زیر توجه نمایند:

 نویسنده اول یک مقاله فردی است که بیشترین زحمت را برای کار تحقیقاتی و یا مقاله مستخرج از آن کشیده باشد، 

جهت درج نام داوطلب به عنوان نویسنده اول، نخبگان دو پیشنهاد ویژه دارد:

A: در صورتی که داده­هایی دارید که هنوز از آن مقاله استخراج نشده است(مثلاً اطلاعات مربوط به پایان­نامه)، می توانید آن را در اختیار گروه پژوهشی نخبگان قرار دهید تا مقاله مناسب را از آن استخراج نموده و به نام شما(و سایر همکارانتان) در مجلات معتبر به چاپ برساند. مجموعه فعالیت­هایی که گروه نخبگان در این زمینه به انجام می­رساند، شامل موارد زیر است:

1-    آنالیز داده­ها؛

2-    نگارش مقاله انگلیسی؛

3-    ویرایش تخصصی؛

4-    سابمیت در مجله معتبر؛

5-    اخذ نامه پذیرش.

B: در صورتی که داده­های معتبری در اختیار ندارید، می­توانید با استفاده از مقالاتی که تاکنون در زمینه موضوع مرتبط با رشته و مورد علاقه شما چاپ شده است، یک مقاله مروری سیستماتیک بنویسید. در کلیه مراحل مقاله نویسی شامل نگارش، ادیت، سابمیت و پاسخ به داوران و در نهایت چاپ مقاله حامیان تحقیقاتی نخبگان همراه شما خواهند بود و علاوه بر ارائه آموزش های لازم، به شما در انجام فرآیندهای مربوطه کمک می نمایند و کار شما را تکمیل می کنند.

 

نویسنده دوم:

در صورتی که تمایل دارید با همکاری گروه پژوهشی نخبگان، یک مقاله به نام خودتان داشته باشید، به طوری که نام شما به عنوان نام دوم در مقاله درج گردد، بایستی یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

1-    نگارش حداقل 50% مقاله مذکور؛

شما می توانید با دریافت داده­های متعلق به اعضای گروه پژوهشی نخبگان و با کمک محققینی که با گروه پژوهشی نخبگان همکاری می­نمایند، یک مقاله پژوهشی داشته و به چاپ برسانید. در این شیوه ­ی همکاری، مجموع فعالیت­هایی که گروه نخبگان برای شما انجام می­دهد به شرح زیر می ­باشد:

1-    در اختیار قرار دادن نتایج به دست آمده از طرح پژوهش؛

2-    آموزش گام به گام نحوه نگارش مقاله شامل: مقدمه، روش کار، نتایج، بحث، نتیجه­گیری و رفرنس نویسی؛

3-    سابمیت مقاله در مجله معتبر؛

4-    اخذ نامه پذیرش مقاله.

5-    ادیت کامل و جامع مقاله.

 

نویسنده سوم تا پنجم:

شرایط همکاری در نگارش مقاله(شرط 1 بعلاوه یکی از شرایط 2 و 3):

1-    همکاری در اجرای طرح

2-    همکاری در نگارش بخشی از مقاله

3-    همکاری در ویرایش مقاله

نویسنده ششم تا دهم:

شرایط همکاری در نگارش مقاله (یکی از شرایط زیر):

1-    همکاری در اجرای طرح

2-    همکاری در نگارش بخشی از مقاله

3-    همکاری در ویرایش مقاله

 همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد، در کلیه موارد بالا اعضای همکار گروه پژوهشی نخبگان، آموزش های لازم را به شما ارائه می دهند تا بتدریج با چهارچوب صحیح پژوهش آشنا شده و به مرور بتوانید به صورت مستقل به انجام کار تحقیقاتی و نگارش مقالات معتبر بپردازید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

02166902061 

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
JoomShaper